Co nosit na jaře?

26. března 2019

Více světla, slunce, teploty šplhající nahoru a stejně tak chuť trávit více času venku. No upřímně, kdo by se netěšil na jaro? My jsme u nás jaro s malým předstihem už odstartovali v podobě uvedení nové kolekce. Možná i Vy jste při jarním úklidu zjistili, že toho v šatníku nemáte tolik, kolik jste mysleli. A i kdyby ano, tak proč si neudělat radost něčím novým?

Stejně jako u všech ostatních kolekcí i u této jsme se inspirovali od těch nejlepší ve Florencii, která se dvakrát ročně stává absolutní „Mekkou pánské módy“.

SAKA

Všechno začíná u výběru látky, abyste se v saku cítili příjemně i v teplejších dnech je potřeba zvolit lehčí materiál. My jsme samozřejmě zašli ještě dál a v naší kolekci najdete kombinace materiálů jako vlna, len a hedvábí. Všechny tyto přírodní materiály pomůžou zabránit tomu, abyste se v saku zbytečně potili.

Sako béžové nepodšité, cena 9.990 Kč

Polyesterovou podšívku u nás rozhodně nehledejte, ta by zkazila celý výsledek. Materiál podšívky je totiž stejně důležitý jako samotná látka. Jestliže Vám jde hlavně o prodyšnost, nabízí se i varianta nepodšitého nebo polopodšitého saka. Výhodou nepodšité konstrukce kromě prodyšnosti je i váha saka, budete mít pocit, jako byste sako vlastně neměli, a to může mnohým pánům přijít vhod. Stejně tak se ale najdou odpůrci této konstrukce, jelikož sako nedrží až tak pevný tvar. Obě varianty jsou součástí naší jarní kolekce, můžete si je klidně přijít vyzkoušet a porovnat rozdíly.

Sako tmavě hnědé Prince of Wales, cena 9.990 Kč

Zemité barvy jsou nyní trendem, a proto jsme je zařadili i do naší kolekce. Výhodou zemitých barev v odstínu hnědé nebo béžové je jejich lehká kombinovatelnost. Nemusíte ráno přemýšlet nad tím, jaké kalhoty se budou k saku hodit. To stejné platí také pro šedou a modrou, ne že by se jednalo o zemité barvy, ale kombinovat se dají stejně jednoduše.

Sako modrošedé Prince of Wales, cena 9.990 Kč

KABÁTY

I když nám teď po zimě připadá 15 stupňů skoro jako léto, bez kabátu se ráno neobejdete. Nastává totiž tolik neoblíbené období, kdy ráno je to i na zimní kabát, ale odpoledne už jen na sako. Pokud tedy kabát nechcete vláčet v ruce, nabízí se možnost řešení v podobě jarního kabátu. Ten Vám navíc poslouží i během deštivých dní v průběhu roku.

PETTY OFFICERS COAT

I když nám teď po zimě připadá 15 stupňů skoro jako léto, bez kabátu se ráno neobejdete. Nastává totiž tolik neoblíbené období, kdy ráno je to i na zimní kabát, ale odpoledne už jen na sako. Pokud tedy kabát nechcete vláčet v ruce, nabízí se možnost řešení v podobě jarního kabátu. Ten Vám navíc poslouží i během deštivých dní v průběhu roku.

Kabát tmavě modrý dvouřadý bavlněný, cena 10.990 Kč

Hlavní výhodou „Pea Coatu“ kromě toho, že snad nikdy nevyjde z módy, jsou jeho široké klopy, které nejenže vypadají skvěle, ale také Vás případně ochrání před větrem a deštěm. V naši kolekci můžete najít tuhle klasiku v původní dvouřadé verzi vyrobené z proslulé bavlny Brisbane Moss. Kabát si zaručeně oblíbíte hlavně kvůli jeho univerzálnosti.

RAIN COAT

Nemáme na mysli pláštěnku, ale kabát ve střihu „Rain coat“. Jedná se o delší kabát na rozdíl od „Pea coatu“ a díky jeho hladké linii se hodí více k obleku. Tento kabát je na rozdíl od proslulého „trenčkotu“ jednořadý, dá se tedy daleko více nosit rozepnutý. Je vhodnou volbou pro ty z Vás, kteří si neoblíbili pásek a dvouřadé zapínání, které do města není až tolik potřebné.

Kabát béžový nepodšitý bavlněný, 10.990 Kč

Ten náš je vyroben jak jinak než z bavlny Brisbane Moss ve světle béžové barvě, která je pro jarní kabáty tolik typická. Svou jednoduchostí si kabát získal už nemálo milovníku „trenčkotu“.

BOTY

Při troše štěstí uvidíme sníh znovu až na konci roku, můžeme tedy s klidem vytáhnout i „semišky“, které je dobré zimních plískanic ušetřit. Není se zase třeba bát až příliš, v nabídce jsou i impregnační spreje, které semiš ochrání před deštěm. Pověry, že déšť „semišky“ zničí jsou opravdu jen pověry, a když vám boty náhodou zmoknout, stačí je jen dát na cedrové napínáky a nechat vyschnout. Jsou pořád vyrobené z kůže a ne cukru. Hlavní výhodou je jejich pohodlnost, semišová kůže je totiž měkčí než její hladké provedení.

V naší kolekci pro Vás máme „semišky“ ve variantě oxford (9.490 Kč), double monk (9.490 Kč) a kontíkové chukka (10.990 Kč).

Pokud Vás něco zaujalo nebo chcete jen poradit, zastavte se u nás na Pštrossovce, kde si všechny věci z článku můžete vyzkoušet a hned zakoupit. Případně nás kontaktujte zde, rádi Vám pomůžeme vybrat Vaše nové oblíbené kousky šatníku.