Kde Manemo roušky pomáhají?

07. dubna 2020

Aktualizace 15.4.2020

Arcidiecézní charita Praha
Azylový dům sv. Terezie

Včera jsme předali 130 ks roušek Arcidiecézní charitě Praha. Konkrétně je naše kolegyně zavezla do azylového domu sv. Terezie v pražském Karlíně. 
Tento dům pomáhá lidem v tíživé sociální situaci, spojené se ztrátou bydlení, včetně vyčleněných lůžek pro seniory a lidem se zdravotním postižením.


Aktualizace 9.4.2020

Nemocnice na Bulovce Dermatologická klinika

Další roušky jsme věnovali zdravotnickému personálu Nemocnice Na Bulovce konkrétně na Dermatovenerologickou kliniku. FB Link


Celkem 1910 kusů Manemo roušek promáhá!

Do pátku 27. 3. 2020 jsme rozdali veřejnosti, zdravotnímu personálu a dalším potřebným bezmála 1500 látkových roušek.

Denně se na nás obrací několik zařízení, která potřebují zásobit rouškami. Vybíráme tak, aby naše pomoc byla rozprostřená napříč obory. Již jsme pomohli např. v Nemocnici na Bulovce na oddělení neonatologie, v porodnici v České Lípě, Nadaci Krása pomoci Taťány Kuchařové, ale také jednotlivcům z řad zdravotníků a seniorů.

Chceme i nadále pomáhat, ale sami na to nestačíme. Není v našich silách celou akci financovat, zatímco máme zavřený ateliér a nemůžeme prodávat náš běžný sortiment. Proto jsme od pátku 27.3. spustili prodej roušek online.


Děkujeme, že pomáháte s námi!

Za prvních 6 dní se prodalo celkem 160 ks "darovacích roušek". Děkujeme. K tomu jsme přidali dalších 100 ks od Manema a začali roušky rozvážet.


Senior Centrum SeneCura

Navštívili jsme například Senior Centrum SeneCura v Praze na Klamovce, kde jsme roušky předali paní ředitelce Mgr. Petře Pipkové.


Vojenský a špitální řád svatého Lazara Jeruzalémského

Dále jsme předali 50 roušek Vojenskému a špitálnímu řádu svatého Lazara Jeruzalémského. Jménem Řádu převzal roušky J. E. Ing. Ondřej Farka v našem ateliéru v Pštrossově ulici na Praze 1. Dar Řád věnuje pro charitativní účely v rámci sbírkové akce na podporu boje proti pandemii COVID-19.


Drop In

Naše kolegyně navštívila s rouškami Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In o.p.s. Jedná se o nestátní neziskovou organizaci zaměřující se na poskytování zdravotnických a sociálních služeb především uživatelům nealkoholových drog, jejich rodinám a blízkým.


Forbes

Manemo se stalo Forbes #Koronaheroes. Link na článek.


K dnešnímu dni (7.4.) je prodáno dalších 100ks “darovacích roušek”, ke kterým Manemo zase nějaké přidá. O tom kam jsme je odvezli budeme informovat v následujících dnech.

Že jste ještě darovací roušku nekoupili?