Manemo Blue aneb Podzimní kolekce

30. srpna 2019

Přesně v době po tom, co ve všech regálech najdete jen sešity, penály a pastelky, a chvíli předtím, než všude uvidíte čokoládové mikuláše, přichází naše nová podzimní kolekce. Každé dítě už je touto dobou vybavené vrátit se po létě zpět do lavic. A co vy? Dovolené končí, všichni se vrací za stoly a za své počítače, a to si žádá i nové “monterky”. A od toho jsme tady my. Nikoho asi nepřekvapí, že nejpopulárnější barvou v pánském šatníku je modrá. A je jedno, jestli se bavíme o obleku, košili nebo třeba ponožkách. Každý z nás má v šatníku rozhodně víc jak jednu modrou věc. Proto jsme se letos na podzim rozhodli vytvořit pro Vás celou sezónní kolekci v modré.

A na co se tedy můžete těšit? Například na třídílné obleky. Oblek s vestou by určitě měl být nedílnou součástí Vašeho podzimního šatníku, a tak jsme letos ušili hned dva (a opravdu skvostné). Jako vždy samozřejmě pouze v omezeném množství. Všichni víme, že první dojem je velmi důležitý, a díky obleku s vestou může být ten Váš zase o něco lepší. Vestu z obou obleků také můžete nosit i samostatně ve více casual variantě. Třeba v kombinaci jen s chinos nebo džínami. Oba obleky tak skvěle poslouží i těm, jejichž pracovní dresscode není tolik formální. Pro ty z Vás, kteří se našli spíše v této skupině, ale do obleku se Vám moc nechce, jsme připravili klasickou smart casual variantu. Krásná separátní saka v různých verzích kostek a struktur. I tady jsme se nepustili modré barvy. Všichni totiž dobře víme, jak jednoduše a pohodlně se tato barva kombinuje. Všechna naše nová saka, tak pohodlně doladíte k téměř jakékoliv barvě kalhot i košil. Pokud si i tak nebudete vědět rady, my Vám vždy rádi poradíme.   

Nebyla by to pořádná Manemo sezónní kolekce, kdybychom si nepohráli i s materiály. (Nemějte strach, z PET lahví pořád nešijeme a šít nehodláme. To s radostí přenecháme jiným.) S podzimem přichází i postupné ochlazování. Ať jste fanoušek nižších teplot nebo ne, budete muset postupně začít oblékat dávno zapomenuté vrstvy a materiály, které se v letním horku stávaly spíše sprostým slovem. Celá podzimní kolekce je samozřejmě převážně vlněná. Z Itálie jsme si pro Vás přivezli krásné klasické i silnější verze tohoto materiálu, tak abyste hned v září nemuseli do kabátů, ale mohli si pořádně užít babí léto a podzim. Tím nejdůležitějším materiálem je vlněný flanel. Velmi příjemný na dotek a díky vyšší gramáži se také méně mačká. Puky na kalhotách Vám tak bez zásahu žehličky vydrží ještě na Silvestra. Flanelové vesty mohou s přehledem nahradit všechny ty vytahané svetry z Vaší skříně. Nehledě na to, že s vestou posunete Váš styl zase o několik stupňů vzhůru. 

Všechny nové kousky, které od září najdete na showroomu mají samozřejmě svůj ikonický Manemo střih. Všechna saka mají širší klopy a níže posunuté zapínání. Obojí z jednoho prostého důvodu. Udělat Vaši postavu ještě lepší, než je. Širší klopa opticky rozšiřuje horní část postavy a ramena. A to chce přeci každý chlap. Díky níže posazenému knoflíku je sako více otevřené, ležérnější a zapíná se blíže pasu a ne na žebrech. Je tak mnohem komfortnější na nošení. Ramenní vycpávky jsme snížili na minimum abyste se v saku mohl svobodně pohybovat. 

Už v letní sezóně jsme představili novinku ve střihu kalhot. Spousta z Vás to jistě zná, máte silnější stehna nebo boky a tak u konfekce musíte různě kombinovat velikosti, aby to nějak vypadalo a bylo komfortní. My jsme na to naše kalhoty připravili. Celkový střih kalhot jsme rozšířili a uvolnili. Díky tomu můžeme kalhoty lépe přizpůsobit Vaší postavě. Udělat je rovné nebo úzké. Vy tak nebudete muset dlouze zkoušet několik velikostí a kalhoty budou sedět přesně podle vašich představ.

Na tohle všechno se můžete těšit od středy 11.9. v našem showroomu. Pokud Vám ale zvědavost nedá spát, již od pondělí najdete celou naší novou kolekci nafocenou v sekci konfekce na našem novém webu, který jsme pro Vás celé léto ladili. Nově na našich webových stránkách najdete také sekci Inspirace, kde průběžně představujeme nové tradiční i odvážné kousky, které jsme ušili na míru nebo byli součástí našich předchozích kolekcí. Inspirujte se a přijďte si i vy pro svoje Manemo.