Manemo šije roušky

17. března 2020

Aktualizace 25. 3. 2020

Šijeme roušky pro dobrou věc a potřebujeme Vaši pomoc!

Do dnešního dne jsme rozdali veřejnosti, zdravotnímu personálu a dalším potřebným bezmála 1500 látkových roušek. Chceme dál pomáhat, ale sami na to nestačíme. Není v našich silách celou akci financovat, zatímco máme zavřený ateliér a nemůžeme prodávat náš běžný sortiment.

Proto od pátku 27.3. od 14:00 spustíme prodej roušek online.
A protože je všechno zrychlené, tak na přesné nabídce ještě pracujeme.

Když si koupíte Manemo roušku, přispějete na provoz šicí dílny, na materiál a další nezbytné věci. Díky tomu můžeme šít roušky dále a zdarma je věnovat do porodnice, nemocnice, domova důchodců a na další místa, kde jich mají nedostatek.

Věříme, že spolu to dokážeme.
Děkujeme za Vaši pomoc, za sdílení příspěvků i za nákup roušek. 

Team Manemo

od pátku 27.3. od 14:00


Aktualizace 23. 3. 2020

Pouhých patnáct minut stačilo k tomu, aby se zaplnili rezervace až do konce tohoto týdne. Poptávka je stále vysoká.

Kdo ještě rezervaci nemáte, nebojte. Další kolo online rezervací na našem webu spustíme ve čtvrtek 26.3. ve 14:00. Budeme otevírat rezervace na celý další týden.

POZOR ZMĚNA:
Rezervace nebudou od čtvrtka, ale od pátku viz informace výše.
Děkujeme za pochopení.

Moc děkujeme za pochvaly a podporu. Moc si toho vážíme.

Team Manemo.


Aktualizace 21. 3. 2020

Teď budou roušky vesele barevné. :-)

Veškerou šedivou látku z umělého vlákna, kterou jsme dostali od společnosti Novem, jsme již spotřebovali. V těchto chvílích naše švadleny začínají šít ze 100% bavlny s veselým vzorem, kterou Manemu věnoval náš dodavatel. Roušky šijeme stále dál. Od pondělí od 14:00 si můžete rezervovat roušky na celý týden. Rezervaci provedete online natéto stránce v horní části.

Rádi bychom ještě jednou tímto poděkovali jak společnosti Novem, tak našemu dodavateli. Díky nim máme z čeho vyrábět a můžeme pomáhat. Děkujeme.

Team Manemo


Aktualizace 19. 3. 2020

Šijeme, šijeme a stále to nestačí.

K dnešnímu dni jsme již rozdali více jak 350 roušek. Rezervace na další roušky můžete udělat online na našem webu od pondělí od 14:00. Stále naše nadšení pomáhat neutuchá. Jezdíme a rozvážíme našim švadlenám látky, šňůrky a nitě. U nich každý den vyzvedneme hotové roušky, které v našem ateliéru rozdělíme podle rezervací a v poledne začínáme vydávat. Po dvou hodinách výdeje, projdeme seznamy na následující den, zajistíme materiál, který dochází a zase celé dokola...

Naše kolegyně Veronika, která není v Praze, ale doma na severu v obci Okrouhlá, také nezahálí a šije roušky. Zásobuje místní porodnici v České Lípě, dětskou lékařku v Novém Boru a také nedalekou bankovní pobočku. Baví nás, že můžeme pomáhat a dělat dobrou věc.

iDNES.tv u nás natočila reportáž, o kterou se s Vámi podělíme.

Děkujeme za Vaši podporu.


Aktualizace 18. 3. 2020

Děkujem všem za slova pochval a podpory, kterých se nám od Vás dostává. Jsme rádi, že můžeme takto pomoci. Stále šijeme na plné obrátky, ale i přesto bohužel nejsme schopni uspokojit celou poptávku. Proto jsme přešli na systém vydávání roušek na základě rezervace. Také nechceme, abyste k nám vážili cestu zbytečně a už vůbec není žádoucí, aby se tvořila fronta.

Do úterý 24.3. je již naše kapacita naplněna a další rezervace budeme přijímat v pondělí 23.3. od 14:00. V případě, že o roušku máte zájem zerezervujte si ji v pondělí.

Bohužel to jinak nejde, mrzí nás to, ale opravdu naše kapacita je omezená. Děkujeme za pochopení.

Váš Team Manemo.17. 3. 2020

Ano, i my jsme se rozhodli pomoci. Ateliér máme sice zavřený, ale všichni z Manema, kteří umí šít nebo mají možnost stříhat, jedou doma na plné obrátky. Nešijeme ale obleky, ani košile. Šijeme roušky. Přesně ty, kterých je v současné době takový nedostatek. Ty naše jsou ze speciální látky na to určené, která poskytuje větší ochranu než běžná bavlna. Jedná se o umělé vlákno s velice nízkou propustností vzduchu a cizích látek. Co se týče vlastností důležitých pro údržbu, je možné roušky prát na vysokou teplotu, vyvářet a žehlit. Tak jako se to ještě nedávno dělalo v nemocnicích. Po praní se textilie stane jemnější a na dotek plstnatější. To není na závadu, naopak to zvyšuje účinnost. Díky těmto skutečnostem je rouška použitelná vícekrát. Roušky ušité z tohoto materiálu lze použít pro všechny skupiny obyvatel včetně alergiků a seniorů. Látku věnovala společnost Novem (www.novem.com), za což bychom paní ředitelce Karle Minaříkové rádi poděkovali.

Roušky šijeme pro naše zákazníky, veřejnost a všechny, kdo ji nemají a potřebují. Můžete si je přijít vyzvednout ve středu, čtvrtek nebo pátek (18. - 20.3.) vždy od 12:00 do 14:00 k nám do ateliéru, kde je budeme rozdávat přes okénko. Adresa je Pštrossova 1, Praha 1. Část ušitých roušek věnujeme nemocnicím, kde je také nutně potřebují. Jsme rádi, že v této neveselé situaci jsme schopni aspoň takto přiložit ruku k dílu, a usnadnit zdravotnímu personálu, ale i veřejnosti běžný život během pandemie koronaviru. 

Každý, kdo přijde, dostane 2 roušky. Je to proto, aby jednu mohl nosit a druhou prát. Vezměte prosím na vědomí, že v případě velkého zájmu budeme rozdávat roušky jen do vyčerpání zásob.

Proč má nošení roušky význam?

Zejména ze dvou hlavních důvodů. Zaprvé částečně ochraňuje toho, kdo ji nosí, aby se nakazil pomocí kapének. Virus sice rouškou projít může, ale kapénky, které virus obsahují se na roušce často zachytí včetně viru. Zadruhé zabraňuje šíření nemoci dále. I když se cítíme zdraví, můžeme být nositeli viru. Příznaky se u nás projeví až po určité době. Právě v tomto období můžeme nevědomky šířit virus dál. To zajisté nikdo nechceme.

Na co myslet při používání roušky?

Při nošení roušky je dobré se ji nedotýkat rukama. Celkově je lepší se rukama vůbec nedotýkat obličeje. Když si chceme roušku sundat postupujeme opatrně a nesaháme přímo na roušku, nejlépe jen na šňůrky na krajích. Jednorázovou vyhodíme rovnou do koše. Textilní vypereme při vysoké teplotě a vyžehlíme tak, aby byla znovu čistá a připravena k dalšímu použití. K použitým rouškám je potřeba se chovat jako k infekčnímu materiálu. Před i po manipulaci s rouškami si vždy důkladně umyjeme, případně vydezinfikujeme ruce.

Pamatujte, že nošení roušky není ostuda ani to neznamená, že jste nemocný. Nošení roušky je hlavně projevem ohleduplnosti ke svému okolí. #RouskyVsem