Podzim stylově

01. září 2022

"Podzim je pro mě oblíbeným obdobím, protože se dá z šatníku vytvořit nejvíce zajímavých kombinací. V zimě vám už pak nezbyde nic jiného, než zakrýt všechny vrstvy kabátem, který je tak dominantou každého vašeho outfitu, ať už se pod ním skrývá cokoliv. "  - Dominik Jochymek, autor článku -

Ale ne každý se vyžívá ve vymýšlení nových kombinací a možná se může zdát i složité kombinovat vhodnou texturu látky, barvu, vzor tak, aby se vzájemně doplňovaly. 

Pánská móda je zejména o jednoduchosti a nadčasovosti. Proto není potřeba mít překypující šatník, ale spíše dejte přednost menšímu počtu kvalitních kousků. Když se vše dobře promyslí, tak je mezi sebou můžete velmi snadno kombinovat. 

Tím se dostáváme k jádru celé myšlenky, kterou předáváme našim zákazníkům již nějakou dobu. Šití na míru není jen o formálním obleku a košili. Zdaleka ne. Jdeme s dobou, a tak šijeme ležérní outfity v nejrůznějších podobách.

Trendy jsou na vaší straně 

Na italském Pitti Uomo, které jsme navštívili tento rok, jsme si všimli, že ležérní kousky v pánském šatníku budou hrát ještě důležitější roli než dříve. Ačkoliv se od formálního stylu ustupuje, neznamená to, že byste měli ustupovat i v oblasti kvality. Spíše naopak. Investovat se totiž vyplatí i do méně formálních kousků, které budete nosit pravidelně nehledě na to, jak vypadá váš den. Oceníte jednoduchou kombinovatelnost a hlavně praktičnost.

Pokud bylo někdy ideální období pořídit si kvalitní ležérní kousky do vašeho šatníku, tak je to právě teď. 

Méně je více 

Až příště budete potřebovat doplnit šatník o další pár “obyčejných kalhot” a novou bundu, zamyslete se, jestli si tyto kousky chcete pořídit v řetězci, který nabízí atraktivní nízké ceny. 

Tyto ceny jsou vykoupeny daleko vyšší cenou, o které řada lidí neví, nebo ani nechce přemýšlet. Negativní dopad módního průmyslu, zejména fast fashion odvětví, na životní prostředí je obrovský. 

Rozsáhlá diverzita nových kolekcí možná vypadá v obchodě na věšáku atraktivně, nicméně ve výsledku více než 500 milionu tun oblečení končí každý rok neprodáno. Bohužel méně než 14% z celkového objemu vyprodukovaného oblečení je zcela recyklováno. Předchozí dvě věty doporučuji přečíst znovu. 

Nebudu ani zacházet do detailů v podobě množství použité chemie k výrobě umělých (levných) materiálů a tlaku na samotnou výrobu, který snižuje náklady na minimum.


Investice, která se vám vrátí 

Cena kvalitního oblečení šitého na míru je pochopitelně vyšší. To je ale zároveň i jeho životnost. Ve finále zjistíte, že investice do kvalitního materiálu a zpracování se vám v průběhu let vrátí. Samotná nadčasovost našich střihů zase zajistí, že oblečení v průběhu let nevyjde z módy. 

Pokud se vám nějaký kousek z naší galerie níže zalíbí, rádi vám ho ušijeme. 

Koneckonců, říká se, že investice do sebe, je vždy ta nejlepší investice.