Stylové roušky

04. dubna 2020

Vypadá to, že rouška bude nedílnou součástí našeho každodenního života ještě nějakou chvíli. I v této době někteří z nás (a doufejme, že většina již brzy) opouští svůj vyhřátý byt nebo dům a vyráží do práce nebo za neodkladnými schůzkami. Ve chvíli, kdy se za vámi zavřou dveře, ale musíte mít na obličeji roušku. Máte-li se v ten den setkat například se svým šéfem, tak rouška z dětského povlečení s medvídky možná nebude to pravé. Nechápejte nás špatně. Každá rouška se počítá a je dobře, že se chráníte, a chráníte tak i ostatní. My jsme se ale rozhodli vytvořit pro vás něco navíc.

Na začátku této situace bylo těžké najít jakoukoliv roušku, a proto jsme se i my dali do jejich šití. Postupně jsme vylepšovali střih a testovali různé bavlny a jiné materiály. Náš tým, který se standardně věnuje vám, našim zákazníkům, designuje, šije a upravuje pro vás obleky a košile, spojil své síly, aby vám mohl představit aktuální stylovou kolekci roušek, která nejen skvěle chrání a perfektně sedí, ale také dobře vypadá.

STŘIH

Manemo roušky 2.0, jak jsme naše nové modely pojmenovali, mají díky naší kolegyni Veronice velmi propracovaný střih. Díky spodnímu švu rouška perfektně sedí kolem brady. V horní části roušky je naopak vytvořen sklad, který jí pomáhá tvarovat kolem vašeho nosu. Rouška je také samozřejmě dvouvrstvá. Ve vnitřní vrstvě je vytvořena kapsa, do které je možné vložit filtr, díky kterému můžete účinnost roušky ještě zvýšit. K upevnění roušky na obličej slouží šňůrky. Záměrně jsme nezvolili gumičky, a to ze dvou důvodů. Každý z nás má jinak velkou hlavu a i když gumička pruží, nemusí sedět každému a my chceme, aby Vám v roušce bylo pohodlně. Bavlněné šňůrky jsou také mnohem lepší pro časté vyvařování roušek. Máme pánskou a dámskou variantu, která se liší velikostí. Pánská dokonale padne na větší obličej. Dámská naopak na obličej drobnější. 

KOLEKCE

Michal, který je tvůrcem všech našich kolekcí, pro vás vytvořil několik designů. V rámci pánských roušek pro vás máme tři varianty. Dvě jednobarevné, tmavě modrou a tmavě šedivou. Protože víme, že většina českých můžu má v rámci obleků, sak nebo kalhot minimálně jednu z techto barev v šatníku. Rouška vám tak bude hezky ladit k formálnímu i méně formálnímu outfitu a nebude na sebe strhávat zbytečnou pozornost. Klasika nadevše. Třetí variantou pánských roušek je trend letošní jarní a letní sezóny, o kterém jsme psali v článku z návštěvy Pitti Uomo. Je to kohoutí stopa. Drobný vzor, kterého si mnozí všimnou, ale rozhodně nekřičí a nepůsobí klaunsky. My jsme pro Vás vytvořili tu nejklasičtější kombinaci v černobílém provedení.

Jelikož máme i dámskou variantu střihu, navrhnul Michal také dvě právě a pouze pro ně. Jednou z dámských variant je velmi decentní růžová kostička, která lehce oživí a rozveselí každý outfit. Druhou variantou je světle šedá látka s drobným vzorem. Tuhle roušku můžete vzít ke všemu a nikdy to nebude špatně.

Mysleli jsme i na ty nejmenší z nás, a budeme tak šít jednu variantu právě pro ně. Střih naší roušky jsme zmenšili, aby seděl na dětskou hlavu, a v rámci vzhledu jsme přidali také více barev.

Aktuální nabídku, kterou stále rozšiřujeme, najdete na našem eshopu. Kde si roušky, ale nejen to, můžete objednat. Po Praze doručeme už do 60 minut.