Vymaňme se ze svatebních tradic

29. ledna 2019

Tentokrát jsme připravili krátký článek ve spolupráci se svatební agenturou Wedding Factory, která Vám dokáže pomoci s naplánovaním dokonalé svatby od A do Z.

Slyšíme to stále pořád dokola “Chceme mít originální svatbu”. Jenže co to originální vlastně znamená?

Pořád lpíme na tradicích, necháme se ovlivňovat staršími generacemi a děláme okolí všelijaké ústupky. Ve své podstatě stejně opět skončíme tam, kde jsme být ze začátku vůbec nechtěli. Máme svatbu stejnou, jako měli už čtyři generace před námi. Ale proč? Většinou proto, že nemáme nikoho, kdo by nás v našem názoru podpořil.

Když chcete originální svatbu, zamyslete se nad tím, čím právě Vy jste originální? Jaká je Vaše představa o dokonalém svatebním dni? Nemyslete na to “Co tomu řekne babička?”-  to Vám může být ve své podstatě jedno, není to její svatba a věřte, že až Vás v Ten den uvidí, bude i přes prvotní protesty nakonec šťastná spolu s Vámi. Chystáte se vstoupit do vlastního manželství podle vlastních pravidel, založit vlastní rodinu, tak si vytvořte i vlastní tradice, podle toho, co je pro Vás dva důležité.

Do obchodu si teď přece taky nepůjdete koupit zvonáče nebo si nepořídíte telefon Nokia 3310. Tak proč mít obřad v 11. hodin dopoledne, unášet nevěstu, na oslavě mít na krku chomout a všude po prostoru mít ještě k tomu namotanou organzu? 

A co je vlastně dnes na svatbách TO, co je dělá jiné? Podívejme se třeba na oblečení – dámy na svatbách nosí méně formální až letní šaty a to buď krátké nebo dlouhé v pastelových odstínech. Ale základem je mít šaty volné, pohodlné a to ať jste host, maminka či sama nevěsta.

To stejné platí i u pánů, a proto se tradiční oblek nahrazuje více ležérními outfity. Velice oblíbené jsou nyní vestičky, které se nosí místo saka. Často také můžeme vidět pouze košile s vyhrnutými rukávy a šle, které celý outfit příjemně oživí. Tím nejdůležitějším jsou však materiály v barvách zemitých a přírodních tónů. Pro letní měsíce se často používá len, který je velmi prodyšný a příjemně chladivý. Kravata již není nutností a bývá často nahrazena barevným motýlkem.

Řešení je jasné, najděte si někoho, kdo Vás ve Vaší originální “šílenosti” bude podporovat nebo usměrňovat. protože takových dodavatelů v českém svatební rybníčku přibývá. Mrkněte pro inspiraci třeba na instagram nebo Pinterest. Nebo si najděte někoho, kdo za Vás všechny tyhle originality nasbírá :).

S láskou ke svatbám, Lucka a Marťa z Wedding Factory

Foto z Manifesta: www.pufcreatif.com

Foto ze Stodoly: http://malinaphoto.cz/